Případové studie

Proč vznikl projekt?

Kdysi dávno se na jedné naší stavbě „vypařily“ sudy nafty. Zase. Byla to poslední kapka. A tak jsme řekli dost! Tohle už nebudeme opakovat. Potřebujeme nějaký systém, který nám to pomůže řešit. Tak jsme začali hledat, co bylo na trhu. Našli jsme nějaké kamerové systémy, monitoring, ale nějak to nebylo ono. Chtěli jsme něco, co by pracovalo automaticky. Co by samo plánovalo reakce na události a aby nám to „něco“ řeklo, že se „něco“ děje. Zároveň jsme přemýšleli o tom, jak zamezit neustálému vyjíždění na stavbu, kdykoli se spustí alarm kvůli kočce, která si k nám doběhla pro večeři :-).

A pak to přišlo. Nápad. Uděláme si to po svém. Vytvoříme si systém, který už nikomu nedovolí s námi tancovat, jak on píská. Ptali jsme se sami sebe, proč bychom investovali do dalších opatření, nutili lidi, aby drželi noční hlídky a rozespalí jezdili za někým, kdo se rozhodl dělat nekalé věci a možná je dokonce ohrožovat?

A tak jsme položili základ produktu, který jsme tenkrát ještě neuměli pojmenovat. Oslovili jsme vývojáře s naším požadavkem a oni řekli ano, to by šlo. Ruku v ruce s tím jsme začali vymýšlet hardware, na kterém by systém mohl pracovat. To byl rok 2016…

Proč vznikl projekt?

Buňka C H Cell

Nápad jsme měli, vývojáře taky, vyhrnuli jsme rukávy a dali se do práce. Vzhledem k tomu, že většina našich pracovišť byla mimo centrálu, někde na zelené louce, potřebovali jsme zařízení, které bude samostatně fungující, bez zdroje. Taky by bylo fajn, kdybychom mohli organizovaně skladovat drobné nářadí a klíče od pracovních strojů, říkali jsme si. Proč pořád máme dohledávat vrtačku nebo řešit předávání klíčů na předním kole pod blatníkem?

Buňka. To je ono! Rychle jsme vyhodnotili, že je to pro nás absolutní ideál. Ale musí být chytrá… Takže jsme ji vyrobili. Uvnitř byla malá centrála, prostor pro skladování, nahoře solární panely, meteostanice a kamerový sloup. Tak jsme zabili ne dvě mouchy, ale hned několik, jednou ranou. Vymysleli jsme, jak buňku jednoduše na pracoviště dopravíme a začali testovat. Chytrost jí dal software, na kterém jsme už nějakou dobu pracovali.

Buňka sama uměla vysunout kamerový sloup a monitorovat pracoviště. V případě vniknutí narušitele na chráněné území sama aktivovala reproduktor, který narušiteli oznámil, že je někde, kde nemá co dělat, s výzvou o opuštění tohoto prostoru.

Také sledovala počasí na konkrétním místě, což bylo velmi praktické třeba při mrazech a odchylkách teplot. Věděli jsme, že na centrále bychom mohli v klidu betonovat, ale na daném pracovišti už by to hraničilo s rizikem kvality práce, což jsme rozhodně neriskovali.

Nářadí jsme opatřili QR kódy a software nám přesně ukázal, kdo si kdy nářadí nafasoval, takže jsme časem i Frantu naučili vracet všechno včas :-). Navíc jsme mohli sledovat opotřebení nástrojů, což bylo skvělé při kalkulaci projektu a také pro plánování nákupu dalších zařízení.

Do buňky se dalo vstoupit po načtení karty každého pracovníka, který k tomu měl oprávnění. Ještě jí ale chybělo jméno, a tak jsme ji tenkrát pojmenovali C H Cell. Jak nám to všechno fungovalo, a to jsme se u některých věcí rozhodně trápili, to zase ne že ne, už nás svrběly ruce a napadala spousta věcí, které by mohly ušetřit čas a práci lidem, tak jsme ve vývoji pokračovali dál...

Buňka C H Cell

Docházka

Ano, docházku jsme pro naše lidi samozřejmě měli, ale ještě to nebylo ono. Občas jsme přišli na nějaká „áčka“, někdy se nám dostavil pracovník se „zbytkáčem“, což představovalo velké riziko, tak jsme si vymysleli modul Docházka.

Chtěli jsme po ní, aby uměla odhalit přítomnost alkoholu, protože pokud jsme takového pracovníka zachytili včas, před vstupem na pracoviště, mohli jsme ho poslat na dvě hodinky domů a pak se znovu dostavil ke zkoušce, což nám zachránilo víc než půlden práce.

Také jsme chtěli, aby se naši lidi mohli hlásit i v terénu, aby přímo před vstupem na pracoviště absolvovali BOZP a dostali ihned protokol. Aby šel protokol také rovnou na nadřízeného. Abychom si mohli sami zvolit, jestli se naši lidi identifikují rozpoznáním obličeje, otiskem prstu nebo RFID kartou. Později přibyla potřeba měření teploty a po celou dobu jsme chtěli mít tyto informace na jednom místě s tím, že půjdou automaticky do mzdové účtárny.

Modul Docházka dnes umí mnohem více funkcí. K tomu umíme vyrobit terminál, který obsahuje veškerý potřebný hardware, tzn. alkohol tester, display na BOZP, čtečku karet, fotoaparát, teploměr atd. Terminál běžně instalujeme do buněk C H Cell nebo i jiných zařízení. Mobilní verzi máme vyřešenu kufrem, který obsahuje všechna zmíněná zařízení, docházku však lze provádět i na tabletech či mobilních telefonech.

Na dnešní době je skvělé to, že je tolik možností. Takže si každá firma může vybrat skutečně jen to, co využijí a nezatěžovat rozpočet zbytečnostmi. Docházku na míru včetně potřebného hardware umíme naplánovat podle pracovišť, počtu zaměstnanců či technického vybavení.

Docházka

Já, Adam

Někdy na přelomu roku 2018/19 jsme si řekli, že by bylo fajn náš software pojmenovat. Hledali jsme strategii, jak vysvětlit našim zákazníkům, že máme něco, co jim výrazně ulehčí práci, zjednoduší procesy, zefektivní podnikání. Pojmenovat něco nehmatatelného, bez tváře…

Po několika poradách, brainstormingu a spoustě nápadů smetených ze stolu, se narodil Adam. První, všestranný, asistenční firemní software. Adam, díky kterému bude vaše práce radostí :-)

A aby to byl Adam se vším všudy, grafik nám Adama také namaloval. Tak jsme mu dali podobu a konečně jsme mohli zákazníkům ukázat, že s Adamem získají pracovníka, který neúnavně, 24/7/365 dnů pracuje, není nemocný, nikdy nespí a nepotřebuje dovolenou. Navíc sám přemýšlí a umí vyhodnocovat a rozhodovat… co víc si přát :-)

Já, Adam

Adam digitalizuje

Měli jsme produkt, brand, tvář… tak jsme se vrhli do dalšího vývoje. Jezdili jsme za klienty a zjišťovali jejich potřeby. Na základě toho vznikali další moduly, až ke dnešním 13-ti, které umí organizovat lidi, řešit docházku zaměstnanců, přístupy na pracoviště, sklad nářadí a nástrojů, kamerový systém pro bezpečnost, sdružení čerpacích stanic s přehledem o spotřebě na jednotlivých odloučených pracovištích, správu vozového parku, počasí na určeném místě, deník pracoviště, GPS, bezpapírovou metodu dokumentů, vývoj a v neposlední řadě také firemní nebo třeba školní stravování.

Každý klient je jiný a chce jiné funkce, aby mohl bez komplikací a hlavně jednoduše řešit nutnou legislativu nebo položky, které k chodu firmy jsou zapotřebí. Adam se každému klientovi umí přizpůsobit a pomáhá mu zvládnout všechny položky tak, aby se klient mohl věnovat jen své práci.

Podtrženo, sečteno, Adam má ambici, komplexně pokrýt správu jakýchkoliv pracovišť. Nabízí integrované funkce, které aktuálně v jednom systému neexistují. Lidsky řečeno je Adam online pomocníkem, který pomáhá zaměstnancům, manažerům i spolupracujícím firmám téměř se vším co v práci potřebují. 

Je budován jako chytrý systém vhodně kombinující software a hardware. Jeho unikum je v propojení modulů a funkcí, které potřebujete a ve snaze vytvořit takové rozhraní, které zvládne ovládat kdokoliv.

Existují systémy pro chytré budovy, které umožňují scénické nastavení, povolí vstup, nebo dokáží střežit s pomocí kamer, ale už vás nepropojí s vaší docházkou, nezměří vám teplotu a nezjistí kolik jste načerpal do vašeho firemního vozidla PHM. Nedokáží vás informovat notifikací o tom, že auto na které čekáte právě dojelo na pracoviště nebo kolik zaměstnanců je na vaší pobočce v jiném městě.

V posledním roce se soustředíme na zlepšení uživatelského zážitku s pomocí mobilních aplikací pro Android i IOS. 

TOP funkce Adam

Dali jsme si těžký úkol. Vypíchnout opravdu to NEJ, co Adam nabízí, a vážně to bylo náročné. Adam má tolik zajímavých funkcí, které bychom vám chtěli představit, že bychom vás úplně zahltili, což nechceme. Proto jsme sepsali TOPky a věříme, že budeme mít příležitost vám nejen tyto vychytávky prezentovat osobně… 

Kamerový systém, který slouží jak k přehledu, tak ke střežení pracoviště. Umí sám zaplašit narušitele, případně předat informaci, že je třeba zásah ostrahy. Možnosti jsou široké, a to jak v propojení na radary, infrakamery, automatické PTZ, tak i vychytávky jako je třeba stěrač, který z dat meteostanice zjistí, že prší a sám zahájí funkci k udržení čistého záběru. To všechno si můžete nastavit, aniž byste museli být experti na bezpečnostní techniku. Kouzlo je i v tom, že pokud přijde zaměstnanec do práce ve správnou dobu a použije přístupovou kartu, nemusí zastřežení pracoviště vůbec řešit. 
Šíření informací uživatelům. Není žádný systém, který by dokázal efektivně a jednotně generovat desítky typů událostí co se na pracovišti děje, a dle vašich požadavků (a role kterou na pracovišti máte) vás online informovat.
Systém šíření předpisů společnosti (např. BOZP) je dotažené k dokonalosti. Stačí vypsat předpis a systém sám zajistí, aby ho příslušný zaměstnanec musel vidět. Ať už je to při vstupu na pracoviště na obrazovce terminálu, vašem počítači, nebo displeji vašeho mobilního telefonu.
Jednoduchá práce s docházkou. Fandíme funkcím, které zjednodušují práci a docházku nedělá rád nikdo. Proto nabízíme možnost, že vás telefon sám upozorní na příchod na pracoviště a umožní vytvořit docházku jedním kliknutím.
Automatický vrátný je skvělá “sestava” funkcí, které se doplňují, ať už jde o otevírání závor pomocí SPZ, dočasné propustky, návštěvní kniha, uzavření areálu nebo využití hlasové spojovatelky.
Skvělá je i funkce denních záznamů, která dokáže podat informace o tom, co se na pracovišti ten den dělo.

Nezávazná poptávka

Vaše představa o realizaci

Odesláním formuláře souhlasím, aby společnost CH-System s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu.